Kontakt

Dela sidan på sociala medier

Kommunikationsavdelningen

Enheten ansvarar för kommunens webbsida, intranät, sociala medier, samt övergripande information, marknadsföring, arkiv och turism.

Kontakta oss gärna när du inte hittar den information du söker eller inte vet vart du ska vända dig med dina frågor. Vi hjälper dig hitta rätt.


Tf Kommunikationschef
Ulf Sinner
0225-341 51

Kommunikatör
Peter Lantz
0225-341 68
peter.lantz@hedemora.se

Informatör
Agneta Widert
0225-341 66
agneta.widert@hedemora.se

Kundtjänst tel 340 01
Susanne Danielsson
susanne.danielsson@hedemora.se

Åsa Arvidsson 
asa.arvidsson@hedemora.se

Eva-Lena Wigge
eva-lena.wigge@hedemora.se

Elisabeth Klarqvist
elisabeth.klarqvist@hedemora.se

Marian Lindblad Sälgström
marian.salgstrom@hedemora.se

Trafiksamordnare
Anders Svensson
0225-340 91
anders.svensson@hedemora.se

Saknar Du någon information?
Information om hur Hedemora kommun behandlar dina personuppgifter och hur du tar tillvara på dina rättigheter enligt Dataskyddsförordningen (GDPR – General Data Protection) finns på Hedemora kommuns hemsida www.hedemora.se under Dataskydd. Du kan också kontakta kommunens kundtjänst tel. 0225-34 000.

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem.
Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling annars kan vi tyvärr inte svara. 
Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Ditt namn:
  

Din e-postadress:
   

Din synpunkt:
  

 

Sida uppdaterad 2018-04-18