Kontakt

Lokal och markavdelningen

Besöksadress                                                               
Hökargatan 6, Hedemora                                  
                                                                                                 
Postadress                                                                         

Box 201, 776 28 Hedemora 

lokalochmark@hedemora.se

Till kommunens växel: 0225-340 00


Dela sidan på sociala medier

Lokal- och markavdelning

Avdelningen ansvarar för kommunens lokaler, mark, gator, parker, gatubelysning, kollektivtrafik inklusive färdtjänst och skolskjuts, trafikföreskrifter, parkeringstillstånd, skrotbilar, kommunens bilpool och persontransporter.
Vid frågor: lokalochmark@hedemora.se eller se felanmälan

Teknisk chef
Niklas Arfs
niklas.arfs@hedemora.se

Tekniker
Per-Arne Jans
per-arne.jans@hedemora.se 

Projektledare
Jesper Horn
jesper.horn@hedemora.se

Landskapsstrateg
Peter Sennblad
peter.sennblad@hedemora.se 

Trafiksamordnare
Mats Aronsson
mats.aronsson@hedemora.se

Trafiksamordnare
Anders Svensson
anders.svensson@hedemora.se

Assistent
Susanne Hoffman
susanne.hoffman@hedemora.se 

Vaktmästare
Mikael Näslund
mikael.naslund@hedemora.se 


Saknar Du någon information?

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem.
Fyll i formuläret nedan och dina synpunkter skickas till ansvarig för sidan. Om du anger din e-postadress kan vi ge återkoppling annars kan vi tyvärr inte svara. 
Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats.

Ditt namn:
  

Din e-postadress:
   

Din synpunkt:
  

 

Sida uppdaterad 2017-04-04